לאירוע מוצלח חייגו- 054-7573273

סדנת חשיבה מחוץ לקופסא

פעילות חשיבה מחוץ לקופסא

חשיבה מחוץ לקופסא היא כבר מזמן לא מותרות, כמעט בכל סביבת עבודה דורשים מאיתנו לשתף, להיות מעורבים, להציע פתרונות ולהפגין ‘ראש גדול’. בעוד שבעבר המנהל נהג לחלק הוראות לעובדיו, היום כמעט בכל תחום עובדים צוותים אשר מגבשים פתרונות באופן משותף תוך סיעור מוחות, כאשר מצופה מכולם להיות מעורבים. מסיבה זו חשוב להקנות לילדים כבר מגיל צעיר דרכי חשיבה מחוץ לקופסא וכמובן להמשיך ולאמן את היכולות המנטליות לאורך כל תהליך ההתבגרות והצמיחה. חברת ODTeam מציעה שפע של רעיונות ומשחקי חשיבה לשכלול וחידוד המחשבה ולאימון המוח למציאת פתרונות יצירתיים.

ODTeam – משחקי חשיבה מחוץ לקופסא

ODTeam הינה חברה להדרכת פעילות חשיבה באמצעות משחקים מעץ, חידות הגיון משחקים, משחקי חשיבה, משחקים מאתגרים ועוד. ניתן לקנות או לשכור את המשחקים או להזמין הדרכה לפעילות עם שפע של משחקי ילדות של פעם שיוצאים מן הקופסא. ODTeam מציעה לרכזי פעילויות, ועדי עובדים, בתי ספר ומתנס”ים פעילות יוצאת דופן באמצעות משחקי ענק בסגנון משחקי ילדות אשר יוצאים מהקופסא ומפתחים את היצירתיות, הדמיון, שיתוף הפעולה, הדינמיקה הקבוצתית והמיומנויות החברתיות והתקשורתיות ומתאימות לכל גיל, החל מגיל בית ספר יסודי, דרך תנועות נוער והפעלות חינוכיות וערכיות וכלה בועדי עובדים לימי גיבוש ופעילויות המותאמות לגיל הזהב. לכל מטרה ולכל שכבת גיל, ההנאה הינה מובטחת.

חשיבה מחוץ לקופסא – למי זה נחוץ?

במרוצת השנים התרגלנו כי העובד הפשוט, הזוטר, צריך למלא אחר הוראות הבכירים ממנו כאשר הם בתורם גם הם מקבלים הנחיות מהבכירים מהם. שרשרת פיקוד וניהול, הינה עמוד התווך עליו עומדים צבאות, ארגונים ומערכים שונים, בתי עסק ועוד. אולם בשנים האחרונות השתנתה ללא היכר הדרך שבה אנחנו עובדים ורואים את תפקידו של כל עובד במערכת, בין אם הוא זוטר או בכיר. בעיקר בחברות הייטק אבל לא רק, כבר רואים את השינוי באמצעות יצירת קבוצות וצוותים אשר צריכים לעבוד יחדיו, בשיתוף פעולה ותוך מעורבות של כל אחד מהחברים למציאת פתרונות משותפים. בנוסף, כל הצוותים מחוברים לצוותים נוספים, הצוות הטכני צריך להיות מתואם עם צוות התקשורת וכולם צריכים להיות מתואמים עם צוות לוגיסטיקה וכנ”ל. כאשר המבנה ההיררכי המסורתי מתחלף בדרישה ליוזמה, חשיבה יצירתית, מעורבות והצעת פתרונות לבעיות שונות מכל עובד באשר הוא, וקולו של הזוטר הינו כמעט שווה לבכיר, אנחנו כבר לא יכולים לתת למישהו אחר לקחת את כל ההחלטות או לספק לנו פתרונות, אחרת נחשב לבלתי יעילים. מסיבה זו חשוב ביותר לעזור לילדים הצעירים לפתח חשיבה מחוץ לקופסא כדי להתאים את עצמם למקצועות העתיד בהם יידרשו למחשבה עצמאית, יצירתיות, מעוף ודמיון, ביטחון עצמי וערך עצמי גבוה ולהשתלב היטב במקום עבודתם העתידי.

מהי למעשה חשיבה מחוץ לקופסא?

המונח חשיבה מחוץ לקופסא הפך נפוץ מאד לתיאור חשיבה לא קונבציונלית שבה אדם רואה דברים מזוית אחרת ולכן יכול להציע פתרונות חדשים לבעיה ישנה. לדוגמא, פתרון הנדסי, רפואי, טכני או מכני שמאפשר לחסוך במשאבים, באנרגיה, בכסף ובזמן ייחשב לחשיבה מחוץ לקופסא בשל היצירתיות והתרומה שהוא מעניק לתועלת כל אדם. על מנת להיות מסוגלים לחשוב מחוץ לקופסא יש צורך באימונים רבים ומגוונים הנעזרים בכל מיני עזרים מחשבתיים, פעם קובייה ופעם משחק חשיבה, פעם חידה ופעם פאזל. ככל שהגיוון יהיה גדול יותר, כך האימון יהיה אפקטיבי יותר. בנוסף, יש להתאים את המשחק לרמתו ולקצב התפתחותו של כל משתתף במשחק כדי שהוא יהיה מהנה ומבדר ולא מתסכל. תרגול קבוע של חשיבה מחוץ לקופסא באמצעות משחקי חשיבה, קיום פעילות חשיבה, שילוב משחקים מאתגרים בכיתה או בהשתלמות לעבודה, הקצאת משאבים לרכישת או השכרת משחקים מעץ או חידות הגיון משחקים להעברת ערב משפחתי מבדר ומהנה, כל אלו יכולי לתרום רבות לגירוי חשיבה מחוץ לקופסא.

ODTeam – מגרים חשיבה מחוץ לקופסא

הדרך הטובה ביותר לגרות חשיבה מחוץ לקופסא היא להניח בפני אדם או קבוצת אנשים בעיה. זו יכולה להיות חידה, פאזל, משימה, מכשול שצריך לעבור או תעלומה. הדרך לפתור את הבעיה היא לנסות דרכים לא שגרתיות לפתור אותה. כל דרך לא שגרתית שבה מנסה האדם לפתור את הבעיה הינה חשיבה מחוץ לקופסא. חברת ODTteam מציעה שפע של חידות הגיון משחקים, פעילות חשיבה, משחקים מאתגרים, משחקי חשיבה וגם משחקים מעץ אותם תוכלו להשכיר, לקנות או להזמינם בצירוף הדרכה לכל גיל ולכל מטרה. הפעילות מתאימה למשפחות שרוצות לבלות יחדיו במשחק מעניין ומרתק, לקייטנות ולמתנס”ים, לפעילויות חינוכיות וערכיות, לבתי גיל הזהב לשימור ושיפור היכולות המנטליות והמוטוריות ועוד.

 

מומלץ בחום

לפרטים נוספים חייגו  היכנסו לקישור: פעילות ODT

או פשוט חייגו: 054-7573273

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקהלהמשיך לקנות
   פתיחת צאט
   לשליחה הודעה whatsapp לחץ כאן
   Call Now Button דילוג לתוכן