לאירוע מוצלח חייגו- 054-7573273

אמונה מגשימה את עצמה

אחות אחראית יחידה אונקולוגית בבית חולים לאנידו:

 כולנו נתונים למצבי רוח. לעיתים, אנו נוטים לשקוע ברחמים עצמיים, להרים ידיים, לברוח מהתמודדויות, להרגיש תבוסתנות. להיות במודעות של חשיבה חיובית זו עבודה קשה.

לפעמים קל לנו יותר ליפול לבורות של עצב, דיכאון וחוסר אונים.

חכמינו ז”ל אמרו: “סוף מעשה במחשבה תחילה…” פסיכולוגים מאסכולות שונות, גם הם מדברים על מחשבות יוצרות מציאות ועל נבואות המגשימות את עצמן.

החוכמה הגדולה היא לחשוב מחשבות חיוביות גם ברגעי מבחן קשים, עניין הדורש אימון ואמונה חזקה שכל קושי הוא למעשה אתגר או הזדמנות ללמידה ולצמיחה רוחנית.

אחד הגורמים להצלחה עפ”י סטיבן קובי בספרו “פסיכולוגיה של הצלחה” הוא חשיבה בשפת ההצלחה. שפה המשקפת צורת חשיבה ויוצרת אמונה שמגשימה את עצמה.

ישנם 4 עקרונות בשפת ההצלחה המסייעים לעלות על דרך המלך. העיקרון הראשון קובע ששאיפה הופכת לרצון.

במילה רצון יש הבעת עמדה, והבעת עמדה היא התחלת ביצוע.

העיקרון השני מסביר שכישלון הופך להזדמנות למידה, לשיעור, לחוויה מצמיחה. תלמידים ומורים מבצעים משימות מתוך מטרת למידה והשתכללות שמכוונת למטרות ביצוע (ציונים) אך, מי שמכוון מראש רק למטרת ביצוע יסבול ממשבר בעת כשלון.

לעומת זאת, מי שמכוון למטרת השתכללות ולמידה, עבורו הכישלון אינו איום, אלא הזדמנות לצמיחה ולשיפור.

אם נלמד להתייחס אל כל אחת מהחוויות שאנו חווים כאל הזדמנות להתפתח ולגדול, הרי שנלמד להיות מאושרים.

על פי העיקרון השלישי אנחנו חיים בזמן הווה ולכן שפת הדיבור צריכה להיות כאן ועכשיו, אין מחר.

היום אני מצליח! אין טעם לבזבז אנרגיות יקרות על חרטות או על תוכניות לעתיד – כי העבר כבר היה ועל העתיד אין לנו כל שליטה.

מה שנשאר לנו זה הווה בו אנו חיים ובו אנו מתמקדים. העבר הוא עובדה היסטורית, העתיד הינו אופק מעורפל וההווה זו מתנה מציאותית-עכשווית. העיקרון הרביעי הופך כל בעיה לאתגר.

במקום במילה “אבל” משתמשים בביטוי: “יחד עם זאת”. כל קושי הוא הזדמנות וכל ספק הוא שאלה חצי הכוס המלאה

חשיבה חיובית היא הבסיס לפיתוח אינטליגנציה רגשית. נמצא שמה שמייחד אנשים מצליחים זו העובדה שהם מוכנים לבצע שינויים תדירים גם במערכת האמונות והתפיסות שלהם

. ומה הן אמונות אם לא נבואות שמגשימות את עצמן. לכל אחד יש מערכת אמונות פוגמות. בכל מצב שאנו שרויים בו, בכל דבר שקורה לנו אנו צריכים לשאול את עצמנו “האם בחרתי בזה?” עלינו לקחת אחריות על הבחירות שלנו-להפוך בחירה סמויה לגלויה.

להבין שכל מה שאני חושב או עושה זו הבחירה שלי. אנחנו לא בוחרים את המצבים אליהם אנו נקלעים, אבל אנחנו בהחלט בוחרים כיצד להתייחס אליהם.

עלינו לזכור כי אין מציאות אלא רק תפיסה. כמו שאנחנו תופסים את המציאות בצורה מסוימת, אנו יכולים לבחור לשנות את התפיסה שלנו לכיוון המשרת אותנו טוב יותר.

הגישה שלנו היא הקובעת את התוצאה. עלינו להבין את השורש של הבחירה שלנו ולהרגיש בנוח עם מה שקורה לנו.

עלינו לדעת כי השליטה על חיינו מונחת בידינו, אנו שולטים במחשבותינו, השכל משרת אותנו. ביכולתנו להיות פרו אקטיביים (יוצרים ויוזמים) ולא ראקטיביים (מגיבים).

לחיות מתוך שליטה ולא בתגובה. כלי העבודה היקר והיעיל ביותר שעומד לרשותנו הן ההצהרות החיוביות.

כשאנחנו מנסחים לעצמנו הצהרות חיוביות יש לזכור תמיד להשתמש במילים חיוביות. המוח אינו קולט את המילה :”לא”. אם אומר: “אני לא עייפה” המוח יקלוט: “אני עייפה” ניסוח חיובי יכול להיות: “אני מלאת מרץ”.

על מנת לנסח הצהרות חיוביות עלינו להקשיב לעצמנו ולסמוך על האינטואיציה שלנו.

עלינו להקשיב לקול הפנימי שלנו !!!

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקהלהמשיך לקנות
   פתיחת צאט
   לשליחה הודעה whatsapp לחץ כאן
   Call Now Button דילוג לתוכן